Logo 112Veenendaal

Redactie 112 0 reactie(s) di 15 november 2016, 16:01

Politie gebruikt röntgenapparaat bij controle vrachtwagens

Laatst bijgewerkt: zondag 16:55 uur

WOUDENBERG – Op maandag 14 november werd er, in samenwerking met de Douane en Belastingdienst, een integrale transportcontrole gehouden langs de A12 bij Woudenberg.

De controle was voornamelijk gericht op accijnsgoederen, maar richtte zich ook op de technische staat van de voertuigen, vergunningen en controle van de chauffeurs. Vanaf de A12 werden bestuurders van vrachtwagencombinaties, bestelauto’s en kleine vrachtwagens naar de controleplek gebracht. In totaal werden 37 voertuigen gecontroleerd. Daarbij werd gebruik gemaakt van een Back-scatter. Dat is een soort röntgenapparaat waarmee de inhoud van vrachtwagens gescand kan worden.

Resultaten
Bij de controle werden geen overtredingen door de Douane geconstateerd met betrekking tot accijnsgoederen. Wel werd er proces-verbaal uitgeschreven voor negeren rood kruis, scherpe/uitstekende delen en lengte/breedte/hoogte van de lading en het niet goed werken van de remmen. Bij een ander voertuig bleken de banden versleten, door deze ter plekke te verwisselen ontliep de chauffeur een proces-verbaal.

Openstaande boetes
Eén chauffeur bleek gesignaleerd te staan voor openstaande boetes, ter plaatse werden die betaald. Twee chauffeurs kregen een boeterapport omdat ze zich niet gehouden hadden aan de rij- en rusttijden en een andere chauffeur bleek een achterstand in het betalen van de belasting te hebben. Zijn voertuig werd in beslag genomen.

Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit
In een bestelbusje afkomstig uit Duitsland bleken diverse soorten sierduiven te zitten welke voor export Nederland zouden verlaten. Hiervoor werd de NVWA ingeschakeld die onderzoek deed waaruit bleek dat de vogels niet geëxporteerd konden worden. Dit omdat er geen gezondheidsverklaring voor de duiven was. Hiervoor werd proces-verbaal opgemaakt en de NVWA begeleidde de chauffeur met zijn lading terug naar Duitsland.

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Veenendaal

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Veenendaal
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.